Kde koupit krypto? ₿ Poradíme kde koupit nebo prodat kryptoměny.

Coinbase NFT

Na Coinbase můžete nově obchodovat také s NFT. Ne, to není nová kryptoměna🡕 . Ale můžeme je zařadit do podobného segmentu. NFT je forma digitálního vlastnictví obsahu. Zkratka se přepisuje jako Non-Fungible Token, tedy nezaměnitelný token. Pokud vlastníte NFT, stáváte se majitelem virtuálního obrázku, díky kterému můžete vydělat při troše štěstí i miliony. Je to taková virtuální verze obchodování s uměním.

Předmětem NFT může být obrázek, skladba, video nebo i herní předmět. Jsou ale i extrémnější příklady - třeba příspěvek na sociální síti. NFT je k digitálnímu obsahu tím, co je doklad o vlastnictví spolu s potvrzením o pravosti pro umělecké dílo v realitě. Každý NFT se vztahuje ke konkrétní položce a nese údaj o vlastníkovi.

Být vlastníkem NFT ovšem neznamená, že by obsah nebyl dostupný i jiným lidem. Ostatní lidé si obsah mohou prohlížet, sdílet, užívat. Vlastník je ovšem pouze jeden. A zde je právě podstata toho, jak se dá s NFT zbohatnout. Představte si že nakoupíte levně právo k vlastnictví určitého digitálního obsahu, který se později stan🡕 e z nějakého důvodu populárním. Další strana může pak získat zájem na tom, aby vlastnila tento obsah a bude se snažit vlastnictví získat. A to často za výrazně vyšší cenu, než byla původní. Na rozdíl od kryptoměn ale nejsou NFT homogenní. Obchoduje se s jednotlivostmi, nikoliv s homogenní komoditou jako je třeba Bitcoin. Ovšem protože se jedná o digitální obsah a protože údaje o vlastnících NFT jsou uložené v blockchainu, dává smysl, aby kryptoburzy jako Coinbaise nabízely možnost obchodování s NFT.

Vše co potřebujete do začátku pro obchodování s NFTs na Coinbase je krypto peněženka. Jakákoliv krypto peněženka. Coinbase.com se snaží vybudovat sociální obchodní platformu založenou na web3. Nebudete potřebovat žádné uživatelské jméno, žádné heslo. Namísto toho můžete použít svou vlastní peněženku jako heslo a přihlásit se. Stejnou peněženku pak použijete pro nakupování obsahu v obchodě s NFTs. Aktuálně jsou podporovány Coinbase Wallet, MetaMask a další peněženky. Jejich seznam najdete na nft.coinbase.com. Seznam se bude rozšiřovat. Pokud peněženku, která není kompatibilní nemáte, není nic snadnějšího než si vytvořit novou Coinbase krypto peněženku.

Ceny na Coinbase pro jednotlivá NFT jsou uvedená v jednotkách ETH. Filtrovat můžete jednoduše podle typu obsahu.

Jak jsme již zmínili můžete nakoupit různé obrázky, animace. Z těch zajímavějších věcí mohou být předmětem nákupu třeba herní světy. Vlastnit můžete světy z Minecraftu. Mnohá NFTs jsou dostupná v sériích několika jednotek nebo i několika stovek unikátních jednotek. Můžete se tak stát digitálními sběrateli obsahu. Pokud tato série nabyde na popularitě, mohou jednotlivé položky zaujmout sběratele natolik, aby zaplatili později za digitální obsah, který vlastní někdo jiný i násobky původní ceny. Je jen na vás, jak odhadnete budoucí cenu digitálního obsahu.

Tím že NFT není navázané na žádnou digigální měnu, drží si obsah svou vlastní cenu bez ohledu na ostatní NFT. Pokud tedy investujete do různé škály obsahů nestane se vám, že by celý trh NFT padnul podobně jako se to stává u kryptoměn. Je to něco nového, co můžete snadno a levně zkusit přímo na Coinbase.com.


Pokračovat na tento tip!
🕙 Přidáno 26.5.2022
📂 Kategorie: Tipy

Hodnocení: zatím nehodnoceno

Jak se vám líbil článek?

Komentáře