Kde koupit krypto? ₿ Poradíme kde koupit nebo prodat kryptoměny.

BTC klesá, je čas na jeho nákup?

Válka na Ukrajině, Covid a další šoky dorazily i do kryptoměnového světa. Dalo by se říct, že se jedná o šoky, které se týkají nejen kryptoměn, ale i cen komodit na světových trzích, akci🡕 í, dluhopisů a dalších aktiv. V případě komodit můžeme ale často mluvit o tom, že jejich nedostatek způsobí zvyšování ceny. U kryptoměn to vyplývá spíše z celkové situace na trzích a situace se velmi těžko proto predikuje, protože faktorů, které ceny kryptoměn ovlivňují je mnohem více, než jen pouhý nedostatek, který se týká například obilí. Faktem ale je, že z loňských rekordních 68 tisíc dolarů za Bitcoin se nyní cena točí kolem 30 tisíc dolarů. Je tedy správný čas na jeho nákup?

Samozřejmě, že ne každý investor má z vývoje ceny Bitcoinu v tuto chvíli radost. Kdo je zvyklý držet dlouhodobě, pak ho v případě kolísání hodnoty kolem 30 000 dolarů aktuálně nemůže nic těšit. Pokud nakoupil za dráž, je ve ztrátě a perspektiva je nejasná. Zbavit se investice nemusí být to správné řešení. Kdo naopak radost má jsou ti investoři, kteří jsou zvyklí koupit a prodat v relativně krátkém čase. Relativně nízká hodnota 30 000 dolarů za bitcoin je lákadlem, které se opravdu může vyplatit.

Zdviženým prstem budiž cena kryptoměny🡕 Luna. Luna byla jednou z deseti největších kryptoměn a několik dní zpátky ztratila tato kryptoměna🡕 99 % své hodnoty. Luna svou implozí způsobila výprodej, který stojí částečně i za nízkým kurzem samotného Bitcoinu. Do Luny investovali i seriózní investoři a velké firmy, které si teď připisují prak🡕 ticky 100 % ztrátu, protože perspektiva této konkrétní měny je prak🡕 ticky pryč. Naštěstí se zdá, že v případě Luny stojí za jejím kolapsem samotný princip algoritmu, na kterém byla postavena. Nemělo by tak hrozit, že by se začaly propadat i ostatní měny. Impulzem pro investory do Bicoinu by tak mohla být samotná stabilita této měny ve srovnání s Lunou i dalšími kryptoměna🡕 mi, které za poslední dekádu zaplily tento trh.

Právě díky stabilitě je možné, že se investoři nyní pustí do Bitcoinu jako psi a jeho cena začne pomalu ale jistě zase stoupat. Ve chvíli, kdy klesají další aktiva kvůli nejistým trhům s komoditami, akci🡕 emi a dluhopisy se může stát Bitcoin bezpečným přístavem pro všechny investory. Pokud se obáváte inflace a rádi byste alespoň část svého portfolia zhodnotili, pak by rozhodně Bitcoin měl být vaším cílem. Portfolia většiny investičních společností v od února klesaly a namísto zhodnocení v době vysoké inflace jsme se dočkali ještě poklesu hodnoty. Bitcoin tak může být skvělou vzpruhou z dlouhodobého hlediska i z hlediska dnešního nákupu za 30 000 dolarů a zítřejšího prodeje za 40 000 dolarů. Zhodnocení 25 % v řádu dnů vám totiž nic jiného než právě Bitcoin nebo Etereum nenabídne. Pokud jste tedy přemýšleli, zda je lepší zakoupit si svazek stíracích losů nebo investovat do Bicoinu, domníváme se, že Bitcoin bude rozhodně moudřejší investicí. Se zlepšením situace na trzích může dokonce stát opět za vznikem nových dolarových milionářů, jako tomu už bylo několikrát v minulosti.

🕙 Přidáno 19.5.2022
📂 Kategorie: Tipy

Hodnocení: zatím nehodnoceno

Jak se vám líbil článek?

Komentáře